Бібліяграфічныя спісы літаратуры

Пералік бібліяграфічных спісаў літаратуры АІБР ЦГБ.

Приключенческие рассказы для младщих школьников : блиц-информация / Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, Отдел информационно-библиографической работы ; составитель Старук Е. В. – Барановичи : Центральная городская библиотека, 2016. – 22 с.

Экспедыцыя ў Іншасвет : беларускія фантастычныя творы для дзяцей сярэдняга школьнага ўзросту : памятка-рэкамендацыя / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік  Серафімовіч  І. С. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2016. – 12 с.

Культура языка – культура  личности : лингвистический калейдоскоп / Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, Отдел информационно-библиографической работы ; составитель Шлык Л. В. – Барановичи : Центральная городская библиотека, 2016. – 28 с.

Чарнобыль — памяць і боль  (pdf, 459 Kb)  : чарнобыльская тэма ў беларускай мастацкай літаратуры : інфармацыйна-бібліяграфічная закладка / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Шлык Л. В. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2016.

Библейские сюжеты и мотивы в художественной литературе (pdf, 681 Kb ) : круг чтения / Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, Отдел информационно-библиографической работы ; составитель Шлык Л. В. — Барановичи : Центральная городская библиотека, 2015. – 20 с.

Краязнаўчыя спісы літаратуры.

Ён глядзіць на нас вачыма неба… : персанальная бібліяграфія Уладзіміра Мікалаевіча Карвата / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Шлык Л. В. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2016. – 24 с.

Жыццё і песня змагара: да 100-годдзя з дня нараджэння В. П. Таўлая (pdf,705 Kb): біябібліяграфічны спіс літаратуры / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Серафімовіч І. С. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2014. – 24 с.

Вечный огонь памяти: к 110-летию со дня рождения Г. Н. Холостякова : персональный библиографический список литературы / Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, Отдел информационно-библиографической работы ; составитель Шлык Л. В. ; редакторы: Сергейчик Л. С., Серафимович И. С. – Барановичи : Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, 2017. – 16 с.

Уладзіслаў Галубок (Уладзіслаў Іосіфавіч Голуб): да 135-годдзя з дня нараджэння : персанальная бібліяграфія / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Серафімовіч І. С. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2017. – 20 с.

Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В.П. Таўлая ў друку: да 70-годдзя з дня заснавання (pdf,942 Kb)/ Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; [складальнік Янчанка Я.А.]. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2009 . - 40 с.

“Моё все то, что в сердце отстоялось…” : жыццёвы и творчы шлях Анатоля Станкевіча : персанальны бібліяграфічны спіс літаратуры / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Шлык Л. В. ; рэдактары: Сяргейчык Л. С., Серафімовіч І. С. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, 2017. – 32 с.