Пералік бібліяграфічных спісаў літаратуры СІБР ААіІ ЦГБ.

Пісьменнік роднай зямлі: да 110-годдзя з дня нараджэння В.П. Таўлая : бібліяграфічны спіс літаратуры / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Сектар інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік В. І. Тугава ; рэдактар А. А. Барзілава — Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2024. — 12 с.

Па старонках беларускага друку : бібліянавігатар  / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Сектар інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Альпяровіч А. У. ; рэдактары: Тугава В. І., Барзілава А. А. — Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2023. — 24 с.

Пепел летит в вечность : к 80-летию Хатынской трагедии : листовка / Центральная городская библиотека имени В.П. Тавлая, Сектор информационно-библиографической работы ; составитель: К.А. Кулицкая ; редактор: О.И. Тугова. — Барановичи : Центральная городская библиотека, 2023.

Зимние книги: что почитать, пока на улице холода? : калейдоскоп рекомендаций / Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, Отдел информационно-библиографической работы ; составитель Шлык Л. В. – Барановичи : Центральная городская библиотека, 2022. – 16 с.

Приключенческие рассказы для младщих школьников : блиц-информация / Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, Отдел информационно-библиографической работы ; составитель Старук Е. В. – Барановичи : Центральная городская библиотека, 2016. – 22 с.

Экспедыцыя ў Іншасвет : беларускія фантастычныя творы для дзяцей сярэдняга школьнага ўзросту : памятка-рэкамендацыя / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Серафімовіч І. С. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2016. – 12 с.

Культура языка – культура личности : лингвистический калейдоскоп / Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, Отдел информационно-библиографической работы ; составитель Шлык Л. В. – Барановичи : Центральная городская библиотека, 2016. – 28 с.

Чарнобыль — памяць і боль : чарнобыльская тэма ў беларускай мастацкай літаратуры : інфармацыйна-бібліяграфічная закладка / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Шлык Л. В. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2016.

Библейские сюжеты и мотивы в художественной литературе : круг чтения / Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, Отдел информационно-библиографической работы ; составитель Шлык Л. В. — Барановичи : Центральная городская библиотека, 2015. – 20 с.

Краязнаўчыя спісы літаратуры.

Ён глядзіць на нас вачыма неба…  : персанальная бібліяграфія Уладзіміра Мікалаевіча Карвата / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Шлык Л. В. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2016. – 24 с.

Жыццё і песня змагара: да 100-годдзя з дня нараджэння В. П. Таўлая : біябібліяграфічны спіс літаратуры / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Серафімовіч І. С. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2014. – 24 с.

Вечный огонь памяти: к 110-летию со дня рождения Г. Н. Холостякова : персональный библиографический список литературы / Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, Отдел информационно-библиографической работы ; составитель Шлык Л. В. ; редакторы: Сергейчик Л. С., Серафимович И. С. – Барановичи : Центральная городская библиотека им. В. П. Тавлая, 2017. – 16 с.

Уладзіслаў Галубок (Уладзіслаў Іосіфавіч Голуб) : да 135-годдзя з дня нараджэння : персанальная бібліяграфія / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Серафімовіч І. С. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2017. – 20 с.

Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В.П. Таўлая ў друку: да 70-годдзя з дня заснавання / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; [складальнік Янчанка Я.А.]. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка, 2009 . - 40 с.

“Моё все то, что в сердце отстоялось…” : жыццёвы и творчы шлях Анатоля Станкевіча : персанальны бібліяграфічны спіс літаратуры / Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, Аддзел інфармацыйна-бібліяграфічнай работы ; складальнік Шлык Л. В. ; рэдактары: Сяргейчык Л. С., Серафімовіч І. С. – Баранавічы : Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. П. Таўлая, 2017. – 32 с.