1мировая

“Невядомыя старонкі правінцыяльнай гісторыі.

Першая сусветная вайна ў Баранавіцкім краі”

Краязнаўчы асветніцкі праект

Да 100-годдзя з пачатку Першай сусветнай вайны Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. Таўлая пачала рэалізацыю краязнаўчага асветніцкага праекта “Невядомыя старонкі правінцыяльнай гісторыі. Першая сусветная вайна ў Баранавіцкім краі”, які накіраваны на папулярызацыю нацыянальнай гісторыі і культурнай спадчыны, ведаў аб значнай гістарычнай падзеі ХХ стагоддзя і яе ўплыву на дальнейшы ход гісторыі, а таксама на стварэнне ўласнага гісторыка-краязнаўчага рэсурсу аб падзеях Першай сусветнай вайны на тэрыторыі горада і раёна.

На працягу года мы запрашаем чытачоў бібліятэкі і карыстальнікаў сайта наведаць кніжныя выставы, прэзентацыі, кінапрагляды, прыняць удзел у гульнёвых праграмах, конкурсах, віктарынах і інш. Самых актыўных удзельнікаў чакаюць прыемныя сюрпрызы і падарункі!

Матэрыялы, якія мы прапануем, атрыманы з дакументных рэсурсаў бібліятэкі, сусветнага сеціва, дзе сустракаецца розначытанне датаў, імёнаў і прозвішчаў і г.д. Таму мы прыносім свае прабачэнні за магчымыя недакладнасці і будзем удзячныя за выказаныя заўвагі. Дасылайце свае папраўкі з указаннем крыніц інфармацыі.

Цікавых вам адкрыццяў на шляху даследавання гісторыі родных мясцін!

Раздзелы:

Цэнтральная гарадская бібліятэка імя В. Таўлая па прапанове ГА "Беларускі зялёны крыж" з'яўляецца афіцыйным партнёрам Міжнароднага культурна-асветніцкага праекта "Перекличка веков: Первая мировая война и мир сегодня".

Книга в городе