Перамога ў конкурсе!

Патэнцыял бібліятэк у справе адраджэння нацыянальнай культуры, папулярызацыі яе здабыткаў, збірання і распаўсюджвання фальклорна-этнаграфічнай спадчыны выразна адлюстроўвае штогадовы прафесіянальны рэспубліканскі конкурс “Бібліятэка – асяродак нацыянальнай культуры”, заснаваны Міністэрствам культуры Рэспублікі Беларусь у 1992 годзе.

Сёлета ў рэспубліканскім этапе конкурсу прынялі ўдзел 35 публічных бібліятэк.vinsh

Згодна Загада Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь № 93 Дзяржаўная ўстанова культуры “Цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма г. Баранавічы” (кіраўнік Алена Аляксандраўна Барзілава) прызнана пераможцам XXVIII рэспубліканскага конкурсу ў намінацыі “За навацыі ў галіне бібліятэчнай справы”.

Віншуем каманду пераможцаў!

Шчыра зычым з гонарам прадаўжаць сваю

няпростую і высакародную справу!

«Война. Войною. О войне…»