Вытворчая вучоба супрацоўнікаў ЦБС 2019 г.

Сістэма безперапыннай адукацыі бібліятэчнага персанала ДУК "ЦБС г. Баранавічы" садзейнічае паглыбленню спецыяльных ведаў, дазваляе раней атрыманую прафесійную кваліфікацыю ўзняць на сучасны ўзровень тэхналогіі і арганізацыі работы.

Бібліятэчныя спецыялісты ўдзельнічаюць у міжнародных, рэспубліканскіх, абласных мерапрыемствах па павышэнню кваліфікацыі. У самой ЦБС наладжаны заняткі па 3-х школах: кіраўнікі структурных падраздзяленняў займаюцца ў Школе кіраўніка, галоўныя спецыялісты і бібліятэкары І катэгорыі ў Школе спецыяліста, бібліятэкары ІІ катэгорыі і новапрынятыя работнікі ў Школе бібліятэкара.

План прафесійнай вучобы кадраў на 2019 год

Школа кіраўніка

Кіраўнік: Сяргейчык Л.С., намеснік дырэктара

па навуковай і вытворчай рабоце

Красавік       Кансультацыя "Расшырэнне прасторы бібліятэкі віртуальнымі сродкамі"

Верасень      Кансультацыя "Валанцёры ў бібліятэцы"

Школа спецыяліста

Кіраўнік: Рушніцкая І.А., заг. аддзела

метадычнай і аналітычнай работы

Сакавік        Інфармацыйная мазаіка “Публічная бібліятэка ў кантэксце інклюзіўнай культуры. Асаблівасці работы з "асаблівым  чытачом"

Кастрычнік    Дайджэст творчых знаходак  "Бібліятэкі ДУК "ЦБС г. Баранавічы" ў інфармацыйнай прасторы горада. Досвед лепшых - здабытак кожнага"

Школа бібліятэкара

Кіраўнік: Пясчынская А.Г., гал. бібліятэкар

аддзела метадычнай і аналітычнай работы

Красавік        Прафесійная студыя “Асаблівы чытач. Формы і метады работы публічных бібліятэк у кантэксце інклюзіўнай культуры"

Лістапад       Прафесійная пляцоўка “Роля бібліятэкі ў зберажэнні народнай культуры і традыцый. Краязнаўчы напрамак работы бібліятэк ДУК "ЦБС г. Баранавічы"

Вучоба для пачынаючых бібліятэкараў “Лесвіца прафесійнага поспеху”     Люты

Рушніцкая І.А., Пясчынская А.Г., Лібік Ю.В. /супрацоўнікі

аддзела метадычнай і аналітычнай работы/

Школа дзіцячага бібліятэкара

Кіраўнік: Робак А.М., намеснік дырэктара па рабоце з дзецьмі

Красавік      Прафесійны практыкум “Дзіцячая бібліятэка – сучасны фармат”.

Лістапад     Творчая вучоба “Дзіцячы бібліятэкар у віртуальнай прасторы – для карыстальнікаў і бібліятэкараў”.

Мабільны факультэт

Кіраўнікі: Камарова А.А., Лібік Ю.В. /супрацоўнікі

аддзела метадычнай і аналітычнай работы/

Сакавік                ГДБ Ф. № 3